Akcesoria do roweru zapewniające komfortową jazdę - sakwy ?>

akcesoria rowerowe

Chcąc wybrać się w wakacyjną podróż na rowerze, ważne jest, aby właściwie zapakować niezbędny sprzęt. Można to oczywiście zrobić, korzystając wyłącznie z plecaka. Jednak to rozwiązanie nie jest wygodne. Najlepiej jest wykorzystać sakwy.
Sakwy, jako akcesoria rowerowe, są niezbędnym sprzętem dla osób, pragnących podróżować w wygodny i ekologiczny sposób. Ich ilość, wielkość i rozmiar, a nawet rozmieszczenie są uzależnione od tego, na jakie wycieczki będziemy je zabierać. Powinny być wykonane z wytrzymałego materiału wodoodpornego. Bardzo często w tym celu powlekane są żywicą polimerową. Coraz częściej każda z części sakwy zgrzewana jest, aby dodatkowo zapewnić maksymalną szczelność. Jeżeli myślimy o dalekich wycieczkach, dobrze jest zakupić tego rodzaju akcesoria do roweru o dużej pojemności, aby zabrać nie tylko niezbędne ubrania, ale także prowiant.

W celu zapewnienia sobie bezpieczeństwa podczas podróżowania, trzeba sprawdzić, czy nasze sakwy posiadają odblaski, a także, czy nie zasłaniają naszego tylnego oświetlenia. Oczywiście można też na sam bagażnik przyczepić odblaskowe elementy i lampki diodowe. Rowerzysta ubierając na siebie dobrze widoczną odzież, może dodatkowo zapewnić świetną widoczność swojej osoby, zwiększając bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.