Składak czyli rower składany?>

Typy rowerów

Składak to popularna nazwa rowerów używanych w latach 90-tych XX wieku. Jednak teraz nastał czas gdy na rynek weszła nowa generacja rowerów składanych. Czy i teraz odniosą sukces? Z pewnością, ponieważ mają więcej zalet niż wad.
 
W sumie wada jest jedna kosztują tyle samo co bardziej uniwersalny rower lub nawet model górski, ale są brzydsze i mają mniej funkcji. Reszta to same plusy. Choćby to, że rowery składane nie bez powodu nazywane są składakami, bo naprawdę się składają. Dlaczego to takie ważne i komu może się to przydać?  
 
Gdy musimy trzymać rower w mieszkaniu, bo nie mamy innego miejsca z pewnością ucieszymy się, że można go złożyć na pół. Dzięki temu zajmuje o połowę mniej miejsca. Ponadto w takiej formie łatwo go zmieścić do windy czy bagażnika samochodu. A nawet można z nim przejechać komunikacją miejską, gdy okaże się, że przeceniliśmy swoje siły. Rowery składane są dość lekkie, dlatego nawet kobieta nie będzie miała problemu ze złożeniem i podniesieniem swojego roweru, aby donieść go do widny czy samochodu.

Tags:   Typy rowerów