Okulary rowerowe - więcej niż gadżet?>

Zdecydowana większość rowerzystów nie ma wątpliwości, co do tego, że rozwiązania takie, jak choćby kaski, odpowiednie obuwie i właściwa odzież są niezbędne do uprawiania kolarstwa nawet, jeśli mówimy o sporcie w amatorskim wydaniu. Wówczas, gdy w grę wchodzą okulary rowerowe, problem wydaje się znacznie bardziej złożony, a kontrowersje gromadzące się wokół tego rodzaju rozwiązania możemy uznać za spore.

Nie brakuje rowerzystów przekonanych o tym, że o okularach rowerowych powinno się mówić przede wszystkim jako o gadżecie, który charakteryzuje się atrakcyjnym wyglądem, nie ma jednak dla cyklisty większej wartości. Niestety, choć podejście takie ciągle znajduje spore grono zwolenników, jest w stanie przynieść więcej strat niż korzyści.

Mówiąc o walorach okularów rowerowych w pierwszej kolejności zwraca się uwagę na to, że chronią one rowerzystę przed działaniem promieni UV. Nie można jednak nie docenić tego, że okulary przeciwdziałają oślepianiu przez słońce i reflektory samochodów, w istotny sposób przyczyniają się więc nie tylko do poprawy komfortu jazdy, ale i bezpieczeństwa.
Tags: