Weekend na rowerze - ciekawe miejsca w Polsce?>

Jazda na rowerze jest niezwykle zdrowa - poprawiamy kondycję, spalamy kalorie, obniżamy poziom złego cholesterolu i cukru we krwi, dotleniamy organizm i odreagowujemy stres. Dlatego warto w wolnej chwili wsiąść na rower i odwiedzić kilka ciekawych miejsc w Polsce.

Najlepsze trasy rowerowe i ciekawe miejsca w Polsce:

1. Bieszczady -> tras rowerowych jest w Bieszczadach wiele, ale najpiękniejsza biegnie wzdłuż doliny Sanu, niemal przy samej granicy z Ukrainą. Dzika przyroda, spokój i rower - to przepis na idealny weekend!

2. Beskidy Śląskie -> znajdziemy tam jedną z najpopularniejszych tras rowerowych, biegnącą od Przełęczy Staropolskiej, przez Skrzyczne i grań Malinowej Skały aż do Białego Krzyża.

3. Roztocze -> przez zielone Roztocze biegnie Centralny Szlak rowerowy o długości 190 kilometrów, łączący Kraśnik i Hrebenne.

4. Nad polskim morzem -> szlak rowerowy łączy Świnoujście z Krynicą Morską. Wielbiciele sportu i nadmorskich widoków będą nim zachwyceni!

5. Szlak Orlich Gniazd -> w okolicach Ogrodzieńca wytyczono jedną z najlepiej zorganizowanych tras rowerowych. I to nocnych! Biegnie przy średniowiecznych ruinach a na turystów czekają niesamowite niespodzianki - między innymi zwiedzanie zamku z pochodniami!

Tags: