Odzież kompresyjna - dla kogo??>

Profesjonalne ubrania do biegania czy jazdy na rowerze robią prawdziwą furorę. To już nie tylko świetne, oddychające materiały, ale przede wszystkim dodatkowe funkcje, które pozwalają na osiąganie lepszych wyników. Profesjonalni biegacze i maratończycy sięgają po odzież kompresyjną, doceniając jej liczne zalety. Na czym polegają?

Lepsze wyniki czy wygoda?
Jeśli bieganie to okazjonalny trening w parku, sięganie po odzież kompresyjną nie jest koniecznością. Może okazać się, że niedogodności związane z profesjonalnym ubiorem będą zbyt duże w porównaniu do zapowiadanych przed producentów tej odzieży efektów. Po pierwsze, odzież kompresyjna nie należy do najtańszych, a po drugie według wielu osób nie jest zbyt wygodna. Ma to związek z jej podstawową funkcją, jaką jest ucisk mięśni powodujący lepsze ukrwienie po treningu i szybszą regenerację. Nie każdy jest w stanie przyzwyczaić się do ciągłego ucisku czy założenia skarpet do kolan w upalny dzień.

Osoby biegające po górach lub innym wymagającym terenie nie powinny jednak ruszać się na maraton bez dobrej odzieży kompresyjnej, która stabilizuje mięśnie narażone przez długi czas na mikrowstrząsy i wspiera organizm w szybkim dojściu do normy po dużym wysiłku.
Tags: