Wielkopolska na rowerze?>

Z czym może kojarzyć się nam Wielkopolska? Z Poznaniem, swoją stolicą i obecnymi nam koziołkami? Ze słynną gwarą pochodzącą z tego regionu? Prawdopodobnie tak. A czy kojarzy nam się z szeroko pojętą turystyką, w tym również turystyką rowerową? Bo właśnie tak kojarzyć się powinna.

Piękno Wielkopolski

Wielkopolska to teren, który nie należy do zbyt znanych i obleganych, jeżeli chodzi o mapę turystyczną Polski. Na wybrzeżu mamy morze i plaże, na południu góry, Kraków, Zakopane, a co mamy w Wielkopolsce? W Wielkopolsce mamy piękne i bardzo historyczne miasto Poznań, a poza tym... A poza tym mamy szereg innych atrakcji. Ciekawe miejsca w Wielkopolsce znaleźć nietrudno - bez różnicy, czy wybierzemy się w kierunku Wielkopolski północnej, południowej, wschodniej czy zachodniej. Ten rejon to prawdziwa skarbnica ciekawych miejsc i prawdziwy raj dla zapalonych rowerzystów.

Gdzie na rower?

Trudno jest zdecydować się na jeden, konkretny szlak rowerowy w Wielkopolsce, podczas gdy jest ich tak wiele. Zróżnicowane są stopniem trudności i długością, więc znalezienie odpowiedniego dla siebie nie powinno nastręczać większych problemów każdemu, kto zechce jeden z nich przemierzyć - dłuższe, krótsze, historyczne bądź krajoznawcze - znajdziemy wszystko to, co potrzebne, by uznać wyjazd za udany.
Tags: