Świętokrzyskie rowerem?>

Góry świętokrzyskie rowerem? Czemu nie! Niewielkie przewyższenia, ale już nie płaskie tereny – Góry Świętokrzyskie to najlepsze miejsce, by zacząć przygodę z jazdą górską. Najstarsze polskie góry kuszą malowniczymi terenami i niepowtarzalnym klimatem.

Czerwony szlak rowerowy

Przez świętokrzyskie przebiega czerwony szlak rowerowy, który jest obowiązkowym punktem wycieczki. Co prawda całe Góry Świętokrzyskie są idealnym miejscem do uprawiania sportów rowerowych, ale wyżej wymieniony szlak zasługuje na szczególną uwagę. Trasa czerwonego szlaku pokierowana jest bardzo malowniczymi terenami. Zobaczyć można Pasmo Masłowskie, Łysogór i Pasmo Klonowskie. Pokonanie całego szlaku może zająć więcej niż jeden dzień, a duża liczna zabytków mijanych po drodze jest kolejnym powodem, dla którego warto wydłużyć wycieczkę.

Jedyny w swoim rodzaju charakter Gór Świętokrzyskich

Niewysokie szczyty Gór Świętokrzyskich i położone w dolinach malownicze wioski to dwa powody, dla których warto odwiedzić ten region. Jeśli dodamy do tego niewielki ruch na drogach – nie znajdziemy już wymówki przed weekendowym wypadem i przekonaniem się na własne oczy, jak prezentują się atrakcje świętokrzyskie. Pozostające w cieniu i pod wpływem Łysej Góry tereny województwa świętokrzyskiego przyciągają podczas każdego sezonu setki rowerzystów.

Tags: