Rowery trekkingowe - mix górala i szosówki?>

Praktycznie każdy sklep z rowerami, ma w swojej ofercie rowery trekkingowe (np. sklep rowerowy Zico-Bike.pl). Dla wielu Polaków, wciąż nazwa ta nie kojarzy się z niczym. Dlatego też zainteresowanie tego typu rowerami wciąż nie jest duże...

Ale po kolei - czym charakteryzuje się rower trekkingowy?

1. Amortyzatorami - rowery trekkingowe (choć nie wszystkie) takie amortyzatory posiadają. Dzięki nim, nie tylko kolarz może cieszyć się lepszym komfortem jazdy. Również sam rower lepiej znosi trudne nierówności terenowe.

2. Połączeniem "szosówki" i "górala". Wchodząc na przykład na sklep rowerowy online, zauważymy że tego typu rowery nadają się zarówno na trasy szosowe, jak też - na mniej wymagające trasy leśne.

3. Dużymi kołami - trekkingi, z reguły posiadają bardzo duże koła. Często ich rozmiar to 28 cali - dzięki czemu pozwalają one na "wyciągnięcie" większej prędkości z roweru, przy jednoczesnym mniejszym zużyciu sił.

4. Są zbudowane z materiałów droższych, co jednak niespecjalnie przedkłada się na cenę. Dobrej jakości trekkingi kosztują nieco ponad 1000 złotych. Cena ta, jak na rower mieszany nie jest zbyt wysoka. Ponadto materiały kompozytowe z których taki rower się składa, są z reguły bardziej odporne na oddziaływania fizyczne i co ważne - lżejsze.

W praktyce, rowery trekkingowe są łatwiejsze w prowadzeniu i bardziej ekonomiczne - głównie ze względu na przerzutki i lekką konstrukcję.

Tags: