Zalety rowerów trekkingowych?>

Rowery trekkingowe to modele, które często określane jest jako połączenie roweru górskiego i szosowego (sprawdź rowery trekkingowe w Zico-Bike.pl). Jest to przede wszystkim typowo turystyczne rozwiązanie, wyposażone w takie akcesoria jak bagażnik czy błotnik.

Rowery trekkingowe męskie i damskie mają szersze opony niż soszówki, ale węższe niż w przypadku rowerów górskich. Jednocześnie umożliwiają przyjęcie dużo wygodniejszej pozycji za kierownicą niż rowery szosowe, jednak wymusza nieco pochyłą postawę. Rowery trekkingowe damskie, podobnie jak ich męskie odpowiedniki, są zazwyczaj wyposażone w pełen osprzęt, to znacznie pełne błotniki i bagażniki. Zazwyczaj takie modele są również wyposażone w amortyzatory.

Zakup roweru trekkingowego może być dobrą inwestycją w przypadku jazdy na co dzień, na przykład dojazdów do szkoły lub pracy. Takie modele są jednak chętnie wybierane przez osoby, które planują dłuższą wyprawę. Przemawia za tym przede wszystkim dosyć mocna konstrukcja oraz fakt, że ten typ rowerów jest przystosowany do przewożenia nawet dosyć dużej ilości bagażu. Oczywiście nie zastąpi on na przykład szosówki, czy górala, jednak będzie zupełnie wystarczający w większości sytuacji, na które można natknąć się przeciętny rowerzysta.

Tags: