Rowerek biegowy - dlaczego cieszy się tak wielką popularnością??>

Choć rowerek biegowy został świadomie pozbawiony pedałów, jest dla wielu malców idealnym wprowadzeniem do profesjonalnej jazdy na rowerze. Pozwala na rozwijanie sportowych pasji, zapewnia świetną i bezpieczną zabawę, a przede wszystkim pozwala maluchom odkrywać miłość do rowerów. Dlaczego rowerki biegowe stały się w ostatnim czasie tak popularne?

Nauka jazdy na rowerze nie musi być trudna

Rowerki dla dzieci mają swą specyfikę. Muszą być bezpieczne oraz skonstruowane w taki sposób, by nauka jazdy stała się dla każdego malca przyjemnym doświadczeniem. Jeszcze nie tak dawno dzieci uczyły się jazdy na rowerkach wyposażonych w dodatkowe kółka. Niestety, taki rower nie uczył tego, co najważniejsze-utrzymania równowagi. Z tego też względu zaczęto zastępować tradycyjne rowerki dziecięce rowerkami biegowymi. Są to rowerki dwukołowe, na których można się poruszać dzięki sile nóg-wystarczy odpychać się nogami od ziemi, by rowerek mógł się rozpędzić. Taka zabawa wyrabia zmysł równowagi, dzięki czemu po pewnym czasie maluch może przesiąść się na tradycyjny, dwukołowy rowerek.

Zachęcanie dzieci do spędzania czasu w aktywny sposób nie musi być zadaniem trudnym. Dzięki takim pomocnikom, jakimi są biegowe rowerki, rozwijanie sportowych pasji dziecka stanie się zadaniem dziecinnie prostym.
Tags: