Rowery miejskie dla kobiet?>

Rowery miejskie damskie zazwyczaj nie różnią się wiele od swojego męskiego odpowiednika. Najłatwiejszym do zauważenia odmiennym elementem budowy jest najczęściej wyprofilowana charakterystycznie rama. Niektórzy producenci dbają też o to, aby umieścić kierownicę nieznacznie bliżej siodełka. W kilku modelach można spotkać też pedały wykonane z innego, lżejszego, ale też gorszej jakości materiału.

Miejskie rowery dla kobiet o wiele częściej występują też w żywych, kolorowych i rzucających się w oczy wersjach. Nikogo nie dziwi już jaskraworóżowy rower miejski damski pędzący ulicą. Wielbicielki klasycznych czerni czy szarości nie muszą się jednak martwić, bez problemu znajdą pojazd dostosowany dla ich płci w ulubionym odcieniu.

Przy wyborze rowerów miejskich nie musimy porównywać modeli pod tak wieloma kryteriami, jak przy wyborze rowerów górskich. Z założenia nie będą one użytkowane w warunkach wymagających dopracowania każdego detalu. Dlatego jeśli decydujemy się na zakup pojazdu, na którym będziemy poruszać się wyłącznie po asfaltowych ścieżkach rowerowych lub ulicach, jednym z głównych powodów kupna danego modelu może być cena bądź wygląd roweru. Jeśli chcemy zaoszczędzić bądź nasze finansowe zasoby są mocno ograniczone, warto odwiedzić lokalną giełdę rowerową. Istnieją spore szanse, że znajdziemy na niej odpowiedni dla nas sprzęt w idealnym stanie i za o wiele mniejsze pieniądze niż w salonie.

Tags: