Jakie są efekty po ćwiczeniu na rowerku stacjonarnym??>

Wiele osób, które zaczynają ćwiczyć na rowerku stacjonarnym, łatwo demotywuje się po krótkim czasie trenowania. Dzieje się tak dlatego, gdyż efekty niestety nie pojawiają się od razu po pierwszym treningu, a trzeba na nie poczekać jakiś czas.


Ile kalorii spala się podczas ćwiczeń?


Godzinny spinning może sprawić, że spali się nawet do 1000 kcal. Osoby początkujące powinny zacząć od treningu dwa razy w tygodniu oraz nie przekraczać pulsu wynoszącego około 130 uderzeń na minutę. Przy zbyt dużym tempie ćwiczeń, może się okazać, że tłuszcz nie zostanie spalony.


Po jakim czasie można zobaczyć efekty?


Osoby posiadające rowerki stacjonarne i regularnie na nich ćwiczące, mogą zobaczyć pierwsze efekty już po dwóch tygodniach treningu. Jako pierwsze pojawią się zmniejszenie obwodu ud, bioder i brzucha. Również przy regularnym treningu, można zaobserwować ogólne ujędrnienie ciała. Jest to więc sposób na uzyskanie wymarzonej figury oraz rozruszanie ciała po całym dniu spędzonym w pracy za biurkiem.


Dzięki wysokiemu tętnu podczas treningu, poprawia się krążenie krwi w organizmie. Organizm jet wówczas lepiej dotleniony, co przekłada się na szybsze spalania kalorii i przyspieszenie ogólnego metabolizmu.


Tags: