Warto jeździć na rowerze szosowym?>

Rowery szosowe to profesjonalny sprzęt wybierany przez osoby zajmujące się zawodowo kolarstwem. Kolarstwo szosowe jest co prawda dość popularną dyscypliną sportową (kto chociaż raz nie oglądał zmagań kolarzy podczas Tour de France?), jednak stosunkowo niewiele osób niezwiązanych z tym sportem decyduje się na jego czynne uprawianie. Dlaczego tak się dzieje?

Dobre warunki do jazdy

Sporej rzeszy osób, która  byłaby zainteresowana jazdą szosową wydaje się, że w Polsce nie ma ku temu warunków. Jest to mylne założenie, bowiem znalezienie ścieżek, które będą sprzyjać kolarstwu szosowemu może nie należy do najłatwiejszych zadań, jednak na pewno nie jest niemożliwe. Właściwie pod każdym dużym miastem jest bardzo duża ilość dróg, która spełni oczekiwania każdej osoby zainteresowanej jazdą na kolarzówce.

Odpowiedni sprzęt

Kiedy już uda się znaleźć drogi do jazdy nadchodzi czas, w którym trzeba kupić rower szosowy. Przede wszystkim trzeba wiedzieć jaka wielkość ramy będzie najlepsza dla konkretnej osoby. Podczas zakupów nie warto oszczędzać, bowiem zakup roweru dobrej jakości wiąże się ze sporym wydatkiem, który jednak się opłaci.

Rowery szosowe są oczywiście najważniejszym elementem sprzętu, jednak nie jedynym. Rzecz jasn poza takimi elementami jak pedały czy siodełko warto też zadbać o strój. Dobrze zainwestować w spodenki kolarskie, które pomogą zredukować dyskomfort, który kolarz na pewno będzie początkowo odczuwać siedząc na wąskim i niezbyt wygodnym siodełku.

Tags: