Jaki rower wybrać??>

Planując zakup roweru warto wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników, które mają istotny wpływ na wybór odpowiedniego sprzętu. Nasuwa się pytanie - czy rower będzie użytkowany jako środek transportu do pracy, czy może jako forma aktywnego spędzania wolnego czasu? W każdym z tych przypadków wybór powinien paść na inny rodzaj roweru. Te do jazdy w ciężkich warunkach (np. szosy, górzyste tereny, lasy) powinny mieć grube opony z odpowiednim bieżnikiem. Natomiast do tych, którymi jeździ się po mieście używa się węższych opon, które znacząco ułatwiają jazdę po równej i gładkiej nawierzchni. Rowery alpina są przystosowane do każdych warunków.

Różnica pomiędzy rowerami miejskimi a górskimi
W rowerach do jazdy po terenach miejskich nie używa się amortyzatorów, gdyż wpływałoby to na ich mobilność. Natomiast w rowerach do jazdy po lasach stosuje się takie rozwiązanie ze względu na bezpieczeństwo. Rower powinien być elastyczny w stosunku do podłoża, aby uniknąć wypadków.

Środki ochrony rowerzysty
|W jeździe po pagórkowatych terenach powinno stosować się ochraniacze na kolana i łokcie oraz kask na głowę, w celu ochrony swojego ciała. Takie środki bezpieczeństwa powinny być stosowane szczególnie na stromych, kamienistych i górzystych terenach. Nie można jednak zapomnieć, że rowery Alpina z Rowerowy.biz są wykonane z wysokiej jakości części, co znacząco podwyższa poziom bezpieczeństwa użytkowania. Warto pamiętać, że sport to zdrowie, dlatego wszelka aktywność wpływa pozytywnie na samopoczucie.

Tags: