Charakterystyczne cechy platformowych pedałów rowerowych?>

Do bardzo popularnych, cieszących się dużym powodzeniem pedałów rowerowych należą pedały platformowe. Dzięki swojej konstrukcji zapewniają one rowerzyście nie tylko stabilność, ale także bezpieczeństwo i komfort jazdy. Pedały rowerowe tego typu mają szerokie, a jednocześnie cienkie platformy. Buty rowerzysty mogą więc wygodnie się na nich opierać, ponieważ gwarantują one dużą powierzchnię.

Korpus platformowych pedałów rowerowych został wykonany z aluminium, natomiast oś wyprodukowano ze stali. Platformowe pedały rowerowe mają dodatkowe wyposażenie w postaci maszynowego łożyska, którego działanie jest wspierane za pomocą dwóch ślizgów.

O platformowych pedałach rowerowych można powiedzieć, że mają dużą wytrzymałość, są odporne na ścieranie oraz na uderzenia. Platformowe pedały rowerowe najlepiej sprawdzają się w czasie jazdy po mieście, nadają się także do celów turystycznych.

Wśród modeli platformowych pedałów rowerowych pojawiają się też takie, które posiadają jednostronne zatrzaski. Ułatwia to przede wszystkim jazdę w normalnym, codziennym obuwiu i nie ma konieczności zakładania specjalnych, przeznaczonych tylko do jazdy na rowerze butów. Te pedały rowerowe wyróżniają się wysoką jakością.
Tags: