Kiedy warto kupić rowery szosowe??>

Jazda rowerem to w dzisiejszych czasach chyba najbardziej popularna dziedzina aktywności fizycznej. Coraz więcej osób spędza wolny czas jeżdżąc rowerem. I słusznie, bo jest to sport, który pomaga utrzymać zgrabną sylwetkę, ćwiczy mięśnie, poprawia kondycję i pozytywnie wpływa na kręgosłup. Coraz częściej na ulicach widać rowery szosowe, które jeszcze parę lat temu, stanowiły rzadkość. Kiedy warto na nie postawić? 

Rowery szosowe, jak sama nazwa wskazuje przeznaczone są do jazdy po drogach utwardzonych. Jeśli zatem rowerzysta zamierza jeździć po wertepach, polnych drogach i lasach, nie powinien podążać za modą i odrzucić wybór "kolarki".
 

Rowery szosowe mają za zaadanie pomóc w pokonywaniu długich dystansów w zadowalającym tempie. Dlatego, bazują na technologii, która zmierza do tego, by rower był jak najlżejszy. Jednym z takich zabiegów jest stosowanie cienkich opon, które nie sprawdzą się na wertepach i piachu, przeznaczone są jedynie na asfalt. 

Rower szosowy jest idealnym wyborem jeżeli aspiracją rowerzysty jest robienie wielu kilometrów poza miastem, a jednocześnie chęć osiągania szybkich prędkości. Lekki rower jest łatwiejszy do napędzenia siłą nóg, z kolei cienkie opony stawiają mniejszy opór podłożu, dzięki czemu tarcie, które hamuje rower jest mniejsze. Rowery szosowe mają również specjalnie projektowaną bryłę, która umożliwia utrzymanie opływowej sylwetki na rowerze, która przeciwdziała hamującym oporom powietrza i siłom wiatru.

Tags: