Prawdziwy plecak rowerowy?>

Każdy rowerzysta doskonale wie, że dobry i wygodny plecak rowerowy potrafi zdziałać cuda. Jednak w sklepach dzisiaj bardzo wiele plecaków sprzedawanych jest jako "rowerowe". Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Jak rozpoznać dobry plecak rowerowy? Ten artykuł odpowie na takie właśnie pytania!

Wielkość

W sklepach spotkamy plecaki rowerowe różniej wielkości. Ważne jest, aby nie brać tak dużego, który będzie nam przeszkadzał podczas jazdy ani tak małego, do którego nie zmieścimy wszystkich potrzebnych akcesoriów. 

Funkcjonalność

Następnie - plecak musi być funkcjonalny. Sprawdźmy zatem czy posiada pas biodrowy i piersiowy, odpowiednią dla nas liczbę komór i przegródek i mocne, stabilne zapięcia. 

Wentylacja

Następnie dobre plecaki rowerowe mają zawsze z tyłu i na ramionach siateczkę, która umożliwia szybką wentylację, co poprawia znacząco komfort jazdy. 

Bukłak

Dobrze jest także zadbać o to, aby plecak miał miejsce na bukłak z wodą. Umożliwia to picie nawet podczas jazdy, co także znacząco poprawia komfort i wygodę. 

Wygląd

Pamiętajmy także, że plecak musi najzwyczajniej w świecie nam się podobać. Inaczej nie będzie nam się go chciało brać i tylko bez sensu wydamy pieniądze!

Bezpieczeństwo

Ważna jest także kwestia bezpieczeństwa. Wiele plecaków rowerowych dzisiaj jest wyposażonych w specjalny system zapewniający bezpieczeństwo i stabilizujący kręgosłup podczas wypadku. Jeśli chcemy zainwestować w naprawdę dobre plecaki rowerowe, to warto spojrzeć czy model ,który chcemy kupić posiada właśnie taki system.


Tags: