Funkcjonalne koszulki rowerowe?>

Każdy doświadczony kolarz wie, jak ważna jest dobrze dobrana koszulka rowerowa. Dobór właściwiej będzie zależał od tego, czego dana osoba będzie oczekiwała od swojej koszulki. Czy jeździ na rowerze często, czy może tylko interesują ją weekendowe wypady za miasto.

Czym się kierować przy wyborze koszulki?
Koszulka przede wszystkim powinna podobać się właścicielowi. Kolor, czy fason dopasowuje się indywidualnie. Osoby, które nie posiadają wiele ubrań w swojej szafie mogą wybrać kolor czarny lub biały, bo będzie on do wszystkiego pasował. Można także zaopatrzyć się w niezwykle modne ostatnio koszulki rowerowe w odcieniach fluo. Nie tylko fajnie się prezentują, ale także przez taki kolor będzie się bardziej widocznym na ulicy. Zdecydowanie zwiększy to bezpieczeństwo.

Ważnym kryterium przy wyborze koszulki na rower jest także materiał, z którego jest wykonana. Tkanina powinna być przewiewna oraz winna transportować wilgoć na zewnątrz. Przyda się tu także właściwość szybkiego wysychania. Koszulki rowerowe powinny także idealnie dopasowywać się do ciała oraz być profesjonalnie wykończone. Dobrze także, jeżeli posiadają niewielkie kieszonki, do których można włożyć na przykład klucze.

Podsumowanie
Koszulka rowerowa jest jednym z najważniejszych elementów ubioru rowerzystów. Warto zastanowić się nad wyborem jak najlepszego modelu, żeby służył latami. Poza tym ważny jest także materiał, by po pierwszym praniu nie okazało się, że koszulka zmieniła kolor i rozmiar. Warto postawić na jakość.

Tags: