Wybór siodełka rowerowego?>

Jazda na rowerze jest sportem, który ma niezwykle wiele zalet zdrowotnych. Przede wszystkim jazda rowerem pozwala na zgubienie zbędnych kilogramów w bardzo prosty sposób. Jest to także świetny trening wytrzymałościowy, pobudzający mięśnie.Wybór siodełka


Sama jazda na rowerze musi sprawiać przyjemność. Niezbędne jest więc odpowiednie wyposażenie roweru. Najważniejszym elementem może okazać się siodełko rowerowe, które musi być odpowiednio dobrane do osoby. Najlepszym wyjściem jest przetestowanie samemu siodełka podczas jazdy próbnej.

Siodełka rowerowe można podzielić na kilka rodzajów.


Pierwszym typem są siodełka szerokie, często z dodatkiem żelowych wkładek. Sprawdzają się one głównie przy rowerach miejskich. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które jeżdżą po mieście, a ich pozycja jest wyprostowana. Nie jest to też dobre rozwiązanie dla osób, które chcą przebywać dziennie długie trasy. Wybór takiego siodełka na długich trasach może skutkować odciskami.


Wybierając siodełko średniej twardości należy mieć na uwadze, że sprawdzi się ono o wiele lepiej na dłuższych dystansach, unikając tym samym odcisków i odparzeń. Jest to odpowiedni wybór dla większości rowerzystów.


Zaś siodełka najtwardsze w dużej mierze przeznaczone są dla kolarzy górskich. Są one o wiele bardziej wygodniejsze, a sama jazda jest dużo przyjemniejsza. Twardsze wersje pomagają zwłaszcza w trakcie drgań oraz dołków, które na terenach górskich są normalnością.


Podsumowując, tak naprawdę wybór siodełka jest kwestią indywidualną. Najlepszym wyjściem jest testowanie i dobranie tego najodpowiedniejszego.


Tags: