Jakie sakwy rowerowe warto wybrać?>

W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się sakwy rowerowe, które można znaleźć w każdym profesjonalnym sklepie rowerowym. Profesjonalne sakwy mogą okazać się wspaniałym dodatkiem nie tylko do rowerów górskich, ale również do rowerów trekkingowych i szosowych, które w ostatni czasie cieszą się dużym zainteresowaniem.

Jakie sakwy rowerowe wybrać


Porządne sakwy rowerowe powinny być uszyte z materiałów, które charakteryzują się doskonałą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Dobre sakwy muszą być także wodoodporne i łatwe w utrzymaniu czystości. Najlepiej, aby od wewnętrznej części sakwy rowerowe miały sztywne wkładki, które zapobiegają nierównemu wypełnianiu i odbijaniu się przewożonych przedmiotów o koło. Obecnie nie ma nic gorszego jak wkręcone sakwy w szprychy. Godne polecenia są przede wszystkim rolowane sakwy z zatrzaskami, dzięki czemu będzie można idealnie dopasować ich rozmiar do wielkości przewożonego bagażu. Nie można zapominać również i o tym, że sakwy powinny być proste oraz szybki w montażu i demontażu. Niektórzy producenci oferują sakwy z dodatkowymi elementami odblaskowymi, które poprawiają bezpieczeństwo rowerzysty w nocy.

Co oprócz sakw


Oprócz wysokiej jakości sakw przydać może się także specjalne etui na telefon do roweru. Najbardziej wytrzymałe są oczywiście plastikowe modele, które nawet po wielu latach użytkowania prezentować będą się bardzo okazale. Etui na telefon do roweru powinno zabezpieczać komórkę przed deszczem, promieniami słonecznymi i uszkodzeniami mechanicznymi. Warto postawić także na solidne błotniki rowerowe, które powinny być podstawowym wyposażeniem każdego roweru.

Tags: