Jakie buty na rower szosowy wybrać??>

Na rynku jest coraz więcej profesjonalnych firm, które oferują wysokiej jakości buty rowerowe, dlatego też warto bliżej im się przyjrzeć, dzięki czemu łatwiej będzie dokonać udanego zakupu.


Nowoczesne buty rowerowe


Wybierając buty na rower warto postawić na modele, które mają karbonowe podeszwy, dzięki czemu drastycznie wzrasta sztywność obuwia. Godne uwagi są także buty z nowoczesnym systemem zapięcia BOA, dzięki któremu można idealnie dopasować obuwie do stopy. Nowinek technologicznych na rynku obuwniczym jest naprawdę bardzo wiele, dlatego też warto przy zakupach kierować się rozsądkiem i co najważniejsze należy skupić się na kluczowych potrzebach.


Klasyczne buty szosowe


Obecnie największym zainteresowaniem cieszą się szosowe buty na rower, które charakteryzują się przede wszystkim płaską podeszwą, która doskonale sprawdzi się do szosowych pedałów i bloków. Jedyną wadą obuwia tego typu jest to, że chodzenie w nich jest dość utrudnione. 


Buty MTB - idealny wybór dla początkujących


MTB to najczęściej stosowane i ogólnodostępne buty na rower, które cieszą się olbrzymim zainteresowaniem przede wszystkim ze względu na bardzo przystępną cenę i wysoką jakość wykonania. Podeszwa tylko częściowo zasłania bloki, dzięki czemu można kawałek podejść, bez najmniejszej obawy, że wywróci się na prostej drodze. Buty MTB to doskonała propozycja przede wszystkim dla tych osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z jednośladami.

Tags: