Sztywność i komfort butów rowerowych?>

Zakup idealnych butów rowerowych jest bardzo dużym wyzwaniem nie tylko dla profesjonalnych rowerzystów, ale również dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z jednośladami.

Wysoki komfort jazdy


W pierwszej kolejności warto zadbać o to, aby buty rowerowe zapewniały wysoki komfort podczas jazdy. Wygodnie ułożona noga w porządnym obuwiu zapewnia spokojną i bezpieczną jazdę nawet przez wiele kilometrów. Dobrze dopasowane buty szosowe muszą idealnie leżeć na nodze - idealnie dopasowane znajdziesz na Mike Sport. Nie mogą być ani za duże ani za małe. Warto dokładnie zmierzyć swoją stopę, dzięki czemu łatwiej będzie dobrać odpowiedni model. Godne uwagi są przede wszystkim buty rowerowe, które mają nowoczesne wkładki formowane termicznie. To właśnie dzięki nim wkładki obuwia idealnie dostosowują się do kształtu każdej stopy. Pamiętać należy również i o tym, że wkładki można dokupić oddzielnie niemal do wszystkich butów rowerowych. 

Sztywność obuwia


Jednym z najważniejszych parametrów dla każdego rowerzysty jest także sztywność obuwia. Buty szosowe powinny być bardzo sztywne. Im większa jest sztywność, tym łatwiej prowadzić rower. Dzięki porządnemu podparciu zdecydowanie łatwiej jest przenieść jak najwięcej siły do pedałów. Większość producentów stosuje skalę sztywności obuwia od 1 do 10, dlatego też warto sugerować się właśnie tymi parametrami. Pamiętać należy jednak o tym, że większa sztywność to również mniejszy komfort podczas jazdy, dlatego też warto poszukać idealnego kompromisu.

Tags: