Kurtka na rower- jak znaleźć idealną dla siebie??>

Przy wyborze odzieży do jazdy rowerowej, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Taka odzież powinna być przede wszystkim wygodna- trudno sobie wyobrazić kilkunastu kilometrowe wycieczki w ubraniu, które nie jest komfortowe w użytkowaniu. Po drugie, powinna ona zapewniać jak najbardziej optymalną ochronę przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Taką funkcję spełnia przede wszystkim kurtka na rower, jako najbardziej zewnętrzny element odzieży rowerowej. Ze względu na to, że istnieje wiele rodzajów okryć wierzchnich, które różnią się pod wieloma względami, przed udaniem się na zakupy, należy jasno określić własne oczekiwania. Dla zapalonego rowerzysty istotne będą nawet najmniejsze detale. Nie ma jednak sensu w wydawaniu sporych pieniędzy na kurkę z najwyższej półki cenowej, jeśli przewiduje się kilka wakacyjnych wycieczek rowerowych za miasto. 

Przy wyborze kurtki na rower należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Za jakość i praktyczność tej części garderoby kolarza, odpowiadają takie właściwości jak: materiał, krój, długość rękawów czy obecność dodatkowych elementów np. podszewki, kieszenie, uszczelniane zamki, czy odpinany kaptur. Wszystkie te parametry powinny być dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkownika. Inne modele sprawdzą się w przypadku wyczynowca, a inne dla kogoś, kto używa swojego czterokołowca raczej, jako środka transportu. Już taka wstępna selekcja powinna znacznie ułatwić wybór własnej idealnej kurtki na rower.

Tags: