Czym się różnią rowery damskie od męskich??>

Choć rowery dla pań stały już standardem u właściwie wszystkich producentów rowerów na świecie, to nadal sporą trudnością dla klientów jest poprawne określenie różnic i wybranie odpowiedniego modelu. Powoduje to liczne pomyłki, w wyniku których kupowane są rowery nieodpowiednie dla kobiet. W końcu nie zawsze jaskrawy lub pastelowy kolor oznacza, że dany rower jest dla kobiet.

Różnice płci widoczne w rowerach

Różnice pomiędzy ciałem kobiet i mężczyzny widać na pierwszy rzut oka. Nic wiec dziwnego, że dla każdej z tych płci konieczny jest inny typ roweru.
Rower damski z uwagi z wiele anatomicznych różnic musi odpowiadać swoją budową, budowie kobiecego ciała. Z tego powodu powinien różnić się od roweru męskiego przede wszystkim inną budową ramy - nie chodzi tu jednak tylko o obniżona belkę środkową, która będzie ułatwiała wsiadanie i zsiadanie z roweru ale cały szereg zmian spowodowanych inna ramą.
Rama powinna determinować bardziej wyprostowaną pozycje na rowerze - co dla pań jest bardzo wskazane - jak również odległość siodełka od kierowcy, która powinna być nieco mniejsza z uwagi na krótsze ręce u kobiet.

Nie można dodatkowo zapominać i węższej kierownicy, co również spowodowane jest mniejszym rozstałem rąk, jak również szerszym siodełkiem, które wynika z większej miednicy.
Jak więc widać lista zmian która różni rowery damskie od męskich jest całkiem spora. Wszystko to jest niezwykle ważne, ponieważ jakby nie patrzeć rower jest pełnoprawnym uczestnikiem ruchu, a to powoduje, że jazda na złym rowerze może powodować niemałe niebezpieczeństwo.

Tags: