Zimowa aktywność - odzież rowerowa?>

Pogoda w ostatnich latach wykazuje tendencję do rozpieszczania, już dawno nie było bowiem zimy z prawdziwego zdarzenia. To łagodniejsze zimowe oblicze zachęca coraz większe grupy osób do aktywności na powietrzu przez cały rok. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się zimowe przejażdżki rowerowe. W trosce o własne zdrowie warto przy tym zadbać o odpowiednie ubranie na rower.

Rowerzysta w zimowej odsłonie


Każdy, kto chce się zimą wybrać na przejażdżkę rowerową powinien się zaopatrzyć przede wszystkim w bieliznę termoaktywną. Bardzo poprawia ona komfort cieplny. Przyda się także zimowa odzież rowerowa, taka jak spodnie, bluza na rower czy kurtka, koniecznie z membraną chroniącą przed wiatrem. Należy pamiętać o tym, że profesjonalna odzież na rower wykonana z materiałów wysokiej jakości to całkiem spory wydatek i warto jej zakup zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem. Zobacz https://www.dobrerowery.pl/odziez.

Dodatki na zimową jazdę


Wycieczka rowerowa w zimie stanie się o wiele przyjemniejsza, jeżeli zadba się także o odpowiednie dodatki. Kwestie takie jak czapka pod kaskiem czy odpowiednie rękawiczki potrafią znacznie poprawić komfort termiczny. Szalik raczej nie będzie potrzebny. Specjalistyczna odzież na rower i dodatki odzieżowe dostępne są w sklepach rowerowych. Należy pamiętać o dobraniu odpowiedniego rozmiaru - jazda w zbyt ciasnych spodenkach nie należy bowiem do najprzyjemniejszych doświadczeń. Istotne jest także wykończenie detali - takie jak chociażby wodoodporne szwy przy kurtce albo grubość materiału, z jakiego wykonano kominiarkę.
Tags: