Obowiązkowe funkcje w liczniku rowerowym?>

Każdy rowerzysta, dla którego jazda to prawdziwa pasja dobrze wie, że bez dobrego licznika ani rusz. Można wręcz powiedzieć, że jest to sprzęt obowiązkowy. Licznik licznikowi jednak nie równy. Warto zatem wiedzieć jakie funkcje obowiązkowo powinien posiadać dobrej jakości licznik rowerowy.

Konieczne funkcje licznika rowerowego


Podstawową funkcją każdego licznika jest oczywiście prędkościomierz. Ta funkcja pokazuje rowerzyście z jaką prędkością aktualnie się porusza. Druga podstawowa funkcja to informacja o przebytym dystansie. Jak można się domyśleć funkcja ta informuje rowerzystę ile kilometrów już przejechał i co ważne w jakim czasie. Przydatną funkcją jest także automatyczne włączanie i wyłączanie się licznika. Chodzi o to, aby licznik automatycznie przestawał zliczać czas kiedy rowerzysta się zatrzyma. Wszystko po to, aby na koniec rowerzysta otrzymał informacje o czasie rzeczywiście przejechanym.

Rodzaje liczników


Na rynku generalnie są dwa typy liczników. Są to liczniki rowerowe bezprzewodowe oraz przewodowe. Liczniki bezprzewodowe są dużo bardziej zaawansowane technologicznie. Jednak zakupując bezprzewodowe liczniki rowerowe uwagę zwrócić należy na to, czy transmisja danych jest kodowana. Oznacza to, że licznik jest odporny na wszelkie zakłócenia. Licznik bezprzewodowy pozwala także na obsługę dużo większej liczby różnych funkcji. Jednak to jaki licznik zostanie wybrany zależy tylko i wyłącznie od oczekiwań rowerzysty.

Tags: