Jakie opony do roweru górskiego??>

Jazda na rowerze górskim to dla wielu osób przyjemność i pomysł na aktywny wypoczynek, dla innych aktywność sportowa. Dla wielu osób jest to jednak codzienność. Bardzo często – ze względu na uniwersalny charakter - rowerów górskich używa się jako środka transportu do poruszania się po mieście. Jakie opony wybierać do poszczególnych typów rowerowych aktywności?

Rower górski rekreacyjnie


Osobom, dla których rower górski jest formą weekendowej rekreacji poleca się najbardziej półprofesjonalne opony zwykłe. Ich cena jest całkowicie akceptowalna, a w przypadku opon renomowanych firm – jak na przykład opony niemieckiego producenta opon Schwalbe – jakość daje duże możliwości.

Rower górski na sportowo

Osoby zajmujące się sportem rowerowym profesjonalnie, dla których rower górski jest narzędziem pracy wybierają raczej inny rodzaj opon. Są to najczęściej opony bezdętkowe, tak zwane opony tube-less. Opony Schwalbe – firmy, która wprowadziła na rynek tego rodzaju patent są tu świetnym przykładem.

Rower górski w mieście


Używając roweru górskiego do jazdy po mieście warto zastanowić się nad wyposażeniem go w opony najlepsze do tego celu. Standardowo rowery takie wyposażane są w opony terenowe. Takie opony mają gruby bieżnik i znaczne opory toczenia. Świetnie sprawdzają się w terenie, gdzie zapewniają bardzo dobrą przyczepność. W mieście jednak mogą spowalniać i znacznie zwiększać wysiłek w czasie jazdy.

Tags: