Dlaczego warto posiadać kask??>

Jazda na rowerze, choć jest bardzo przyjemna i odprężająca, to jednak w bardzo wielu sytuacjach może stanowić spore zagrożenie. Szczególnie dotyczy to jazdy w mieście, czyli w bardzo gęstym i dużym ruchu. Na szczęście istnieje kilka rodzajów akcesoriów rowerowych, które w znaczny sposób zwiększają poziom bezpieczeństwa rowerzysty. Zdecydowanie najważniejszym z nich jest kask.

Zadbajmy o głowę

Gdyby chcieć zapytać przeciętnego rowerzysty, jaka część jego ciała narażona jest najbardziej na uszkodzenie podczas upadku, z całą pewnością najczęściej wymieniane byłyby ręce i nogi. Jest to oczywiście ogromny błąd, ponieważ tym fragmentem ciała, który narażony jest szczególnie mocno, jest oczywiście głowa. Nawet najbardziej niefortunny upadek na ręce lub nogi nie stanowi zagrożenia dla życia, a nawet niewielki upadek niechronioną głową na beton lub asfalt, często kończy się nawet śmiercią.

Z tego właśnie powodu kluczowe podczas jazdy na rowerze jest posiadanie kasku. Jest on najczęściej bardzo lekki i dobrze dopasowany, więc nie będzie powodował żadnych negatywnych doświadczeń i uczuć podczas jazdy na rowerze. Akcesoria rowerowe (sprawdź) tego typu to jednak nie tylko ochrona głowy przed upadkiem, lecz także przed słońcem. Posiadanie kasku na głowie doskonale chroni głowę podczas dużych upałów, dzięki czemu nie ryzykuje się zasłabnięciem lub omdleniem. Jak zatem widać, posiadanie kasku niesie ze sobą bardzo ważne dla rowerzysty zalety. Zwyczajnie warto go mieć.

Tags: