Na co zwrócić uwagę wybierając kaski rowerowe??>

Aby wybrać porządny kask rowerowy warto zwrócić uwagę nie tylko na jego cenę i walory estetyczne, ale również na wiele innych elementów. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja właśnie dla tych osób, które poszukują niezawodnego kasku, ale niestety nie mają zielonego pojęcia na jakie elementy warto zwrócić uwagę.


Czym wyróżnia się dobry kask?


Wysokiej jakości kaski na rower powinny posiadać porządną wyściółkę, która znajduje się wewnątrz kasku. Godne uwagi są przede wszystkim wyściółki z materiałów antybakteryjnych, które doskonale wchłaniają pot i zapewniają olbrzymi komfort podczas jazdy. Warto sprawdzić także, czy wybrany model posiada możliwość demontażu gąbek, dzięki czemu będzie można je utrzymać w idealnej czystości. Bezpieczne kaski z atestem znajdziesz na Dobrerowery.pl

Idealnie dopasowany kask


Niestety nawet najlepsze jakościowo kaski rowerowe nie będą spełniać swoich zadań, gdy nie zostaną odpowiednio dopasowane. Zły kas nie tylko powoduje dyskomfort podczas jazdy, ale co najgorsze nie zabezpiecza głowy przed urazami w trakcie wypadku. Godne uwagi są nowoczesne kaski z funkcją regulacji, które będzie można idealnie dopasować do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Na rozmiar należy uważać przede wszystkim przy zakupach online. Bez dobrze zmierzonej głowy bardzo trudno będzie zamówić porządny kask rowerowy, dlatego też lepszym rozwiązaniem jest dokonanie zakupu w sklepie stacjonarnym. Dobry kask powinien mieć zapewnioną również porządną wentylację.

Tags: