Praktycznie kupowanie odzieży kolarskiej?>

Gdy kupuje się spodnie kolarskie czy też inne elementy odzieży kolarskiej, łatwo popełnić błędy, które będą później rzutowały na bezpieczeństwo poruszania się na rowerze. Warto więc przed wyjściem do sklepu po nowe spodnie rowerowe zaczerpnąć nieco informacji dotyczących tego, jakie praktyczne cechy powinny te spodnie posiadać. Co zatem wpływać będzie na to, że dane spodnie na rower okażą się odpowiednie?

Posiadanie wkładki

Jednym z najlepszych, a zarazem najbardziej kontrowersyjnych aspektów wyboru spodenek do jazdy na rowerze - https://www.mikesport.pl/spodnie-rowerowe, jest zamontowany w nich specjalny amortyzator w postaci poduszki. Dla wielu osób wygląda to komicznie z powodu podobieństwa do pampersa. Dla wielu jednak rowerzystów taki dodatek jest wprost bezcenny, ponieważ pozwala na uniknięcie dotkliwego bólu pośladków podczas długotrwałej jazdy na rowerze. Pytanie tylko brzmi, czy każdemu jest on potrzebny? Oprócz bowiem niezbyt atrakcyjnego wyglądu jest to dodatek nieco kłopotliwy w codziennym używaniu, ponieważ wymaga prania po każdej jeździe na rowerze. A dodatkowo również nie mało kosztuje. Odpowiedź jest bardzo prosta, trzeba mieć taki dodatek wtedy, gdy naprawdę sporo się jeździ na rowerze. Jeśli codziennie pokonuje się mniej niż 20-30 kilometrów, będzie on całkowicie zbędny.

Kwestia bezpieczeństwa

Gdy myśli się o bezpieczeństwie na rowerze w zakresie wyboru spodni, ma się na myśli głównie to, czy będą one bezpieczne dla skóry. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że odpowiednie spodnie są w stanie zachować bezpieczeństwo również dla ciała i życia. Można bowiem kupić taki ich model, który będzie wyposażony np. we wszyte odblaski, które będą zapewniały znacznie lepszą widoczność i pozwolą na uniknięcie często bardzo poważnych kolizji z innymi rowerzystami czy też z samochodami. Warto więc zdecydować się na taki właśnie model.

Tags: