Co warto wiedzieć przed zakupem roweru elektrycznego??>

Rowery elektryczne to nowy krzyk mody. Codziennie korzystają z nich kurierzy rowerowi, dostarczający jedzenie czy ważne dokumenty, ale warto też zauważyć, że doskonale nadają się one do zwykłej jazdy. Wybór odpowiedniego jednośladu jest jednak kluczowy, bo różnice pomiędzy poszczególnymi modelami są często ogromne. Jaki rower elektryczny wybrać? Co warto wiedzieć przed jego zakupem?

Rower elektryczny - najważniejsze parametry

Dobry rower elektryczny jest dużo droższy od tradycyjnych konstrukcji, bo jego najważniejszymi elementami są motor, akumulatory oraz system napędzający. Im większa moc motoru, tym większa potencjalna prędkość, jaką może rozwinąć pojazd. Znacznie ważniejsza jest jednak pojemność oraz rodzaj akumulatorów. To właśnie od nich zależy to, jak długo możemy jechać korzystając ze wspomagania. Za to ostatnie odpowiada system napędzający. Warto zadbać o to, by był on na najwyższym możliwym poziomie, dzięki czemu pokonywanie wzniesień i jazda pod górkę będą bardzo proste. Kluczowym parametrem rowerów elektrycznych jest też waga. Im ciężka konstrukcja, tym trudniej ją przenieść, ale też tym szybciej spada moc akumulatorów w trakcie jazdy. Rowery elektryczne z https://www.greenbike.pl/rowery-elektryczne-c-73.html posiadają w opisach parametry.


Jaki rower elektryczny wybrać?

Kupując rower elektryczny warto postawić przede wszystkim na jakość. To duży wydatek, a najtańsze konstrukcje często mają na tyle słaby silnik i system napędzający, że różnica w komforcie jazdy jest de facto niewielka. Należy koniecznie zwrócić uwagę na wagę jednośladu, szczególnie jeśli zamierzamy go trzymać w piwnicy. Warto pomyśleć też o kwestii ekonomicznej. Dobrej jakości akumulatory wykorzystują dużo mniej prądu, co przełoży się na realne oszczędności, szczególnie przy regularnym użytkowaniu roweru. Koszt prądu może nie jest zbyt duży, ale warto doliczyć go do kosztów eksploatacji pojazdu, na które składają się też naprawy i wymiany.

Tags: